jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka klas młodszych na Wolę Krogulecką

Wycieczka klas młodszych na Wolę Krogulecką

Wycieczka na Wolę Krogulecką

23 kwietnia 2015r. odbyła się wycieczka na Wolę Krogulecką, w której uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib i IIIa.

W Popradzkim Centrum Edukacyjnym dzieci wysłuchały prelekcji p. mgr inż. Iwony Szczygieł – starszego specjalisty ds. edukacji, która z pasją opowiadała o tym, co jest najcenniejszego na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, przedstawiła faunę i florę charakterystyczną dla tego obszaru. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zwiedzić mini ogród botaniczny, gdzie można zobaczyć rośliny charakterystyczne dla Beskidu Sądeckiego. Po niezwykle interesującej lekcji przyrody wszyscy przeszli na platformę widokową, aby podziwiać rozległą panoramę okolicy.

Podczas całej pieszej wyprawy dzieciom towarzyszył zarówno dobry humor, jak i piękna, wiosenna pogoda.

Małgorzata Śmierciak