jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWarsztaty muzyczno-taneczne w kinie SOKÓŁ

Warsztaty muzyczno-taneczne w kinie SOKÓŁ

Warsztaty muzyczno-taneczne

w kinie SOKÓŁ

Dnia 23.04.2015r. klasa 2 i 3b odbyły wycieczkę do Nowego Sącza do kina "Sokół" na warsztaty taneczno-muzyczne. Zajęcia te prowadził Pan Wojciech, który jest góralem. Na zajęciach opowiadał nam o różnych starych instrumentach np. skrzypotrąba, dudy, trombita. Na każdym grał i przy okazji śpiewał po góralsku. Zaskoczyło nas jak pięknie grał na najstarszym instrumencie świata, którym okazał się LIŚĆ! Kilku uczniów próbowało zagrać na liściu, jednak to bardzo trudna czynność. Podczas prezentacji instrumentów mogliśmy samodzielnie spróbować zagrać na nich kilka dźwięków. Pod koniec zajęć wykonaliśmy swoje piszczałki. Skonstruowaliśmy je z drewnianych patyczków, papierka, wykałaczki i gumek recepturek. Każdy je ozdobił i mógł zabrać do domu. Zajęcia te pogłębiły naszą wiedzę na temat kultury i dziedzictwa naszego regionu.