jesteś na: Strona glownaProjekty gimnazjalnePrzysietnica - nasze nowe miejsce spotkań

Przysietnica - nasze nowe miejsce spotkań

Przysietnica - nasze nowe miejsce spotkań

 

Jako uczennice klasy II gimnazjum podjęłyśmy się wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym - XXI Sejm Dzieci i Młodzieży. Przeprowadziłyśmy ankietę uliczną wśród mieszkańców Przysietnicy, aby pozyskać informacje o miejscu, którego potrzebują młodzi. 
         Pytania przez nas ułożone, zostały odpowiednio wyselekcjonowane do poszczególnych grup wiekowych tak, aby nie sprawiały trudności w zrozumieniu i udzieleniu na nie odpowiedzi. Zachęcałyśmy przechodniów do przedstawienia nam własnego zdania w sondzie ulicznej. Mieszkańcy z wielką ochotą wsparli nasze działania. Udzielali nam konkretnych i rzeczowych informacji na temat zagospodarowania przestrzennego w naszej miejscowości. Wszystkie ankietowane wypowiedzi zostały uwzględnione przy postawieniu ogólnych wniosków.  Każdy nawet najmniejszy głos ma dla nas ogromne znaczenie!
         Aby nasza okolica stała się bardziej przyjazna dla jej mieszkańców, wykorzystałyśmy ich sugestie do podjęcia pewnego planu działań:
- Po dokładnym zbadaniu terenu, znalazłyśmy idealne miejsce do stworzenia parku. Jest to terytorium należące do gminy, więc nie byłoby problemu z wykorzystaniem go (oczywiście po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami gminy). Niestety rzeźba terenu wymaga kilku zmian, gdyż jest nachylona. Postaramy się zaapelować do naszego sołtysa wsi o pomoc finansową w celu wyrównania tego obszaru oraz umieszczenie tam ławek i koszy na śmieci, a także zasadzenie małych drzewek i krzewów.
- Przeprowadzimy rozmowę z księdzem, głównym inicjatorem budowy domu parafialnego, o zorganizowanie w tym miejscu zajęć dla młodzieży.
- Zamierzamy napisać petycję do Urzędu Gminy o naprawę usterek na boisku sportowym.
         Chciałybyśmy podziękować wszystkim osobom biorącym udział w naszej ankiecie oraz naszemu opiekunowi, pani Elżbiecie Kosiba.
                                                                          

Natalia Citak
Aleksandra Ptaśnik