jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień otwarty szkół ponadgimnazjalnych

Dzień otwarty szkół ponadgimnazjalnych

Dnia 28.04.2015 klasy trzecie Gimnazjum pojechały do Starego Sącza na dzień otwarty starosądeckich szkół ponadgimnazjalnych. Opiekę sprawowali: wychowawca klasy IIIa Małgorzata Jarząb i wicedyrektor szkoły Anna Golonka.

Pierwszą szkołą, którą odwiedziliśmy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Przywitano nas tam bardzo serdecznie i pod kierunkiem nauczycieli pracujących w tej placówce udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie mieściły się stoiska prezentujące poszczególne kierunki technikum. Naszym rozmowom z uczniami towarzyszyła muzyka, zabawy , konkursy  i degustacja potraw. Uczniowie poszczególnych kierunków zachęcali nas do wybrania właśnie ich szkoły, podając wiele argumentów .

Następnie udaliśmy się do warsztatów szkolnych na ulicę Krakowską, gdzie nauczyciele zawodu wraz z przedstawicielami uczniów zapoznawali nas z pracą w warsztatach szkolnych, systemem praktyk i możliwościami pracy po ukończeniu wskazanych kierunków zawodowych . Spotkaliśmy tam nasze absolwentki, które przygotowywały smaczne przekąski dla odwiedzających ich uczniów.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie na ulicy Partyzantów. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy i pod kierunkiem licealistów rozpoczęliśmy zwiedzanie poszczególnych klas. W pracowniach przedmiotowych uczniowie opowiadali o profilach szkoły, zachęcali do udziału w różnych konkursach, zabawach i pokazach. W czasie zwiedzania szkoły pytaliśmy naszych starszych kolegów o wrażenia i opinie o szkole. W czasie wizyty panowała miła atmosfera.

Wszystkim wyjazd na dzień otwarty bardzo się spodobał i każdy chciałby częściej uczestniczyć w takich spotkaniach.

I. Kozioł,  K. Gał