jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKonkurs „Ziemia sądecka"

Konkurs „Ziemia sądecka"

Konkurs „Ziemia sądecka - od przeszłości do współczesności”

 

W dniu 29 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbył się rejonowy etap konkursu „Ziemia Sądecka - od przeszłości do współczesności” dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Aleksandra Palczewskiego – Małopolskiego Kuratora Oświaty, Ryszarda Nowaka – Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Marka Pławiaka – Starosty Powiatu Nowosądeckiego.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło ponad 60 uczniów różnych szkół z terenu Sądecczyzny. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas szóstych: Aleksandra Kulig z klasy VIa i Justyna Ogorzały z klasy VIb. Za udział w etapie rejonowym konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe – kalendarze i publikacje Muzeum Okręgowego.

Do trzeciego etapu konkursu – finałowego zakwalifikowała się Aleksandra Kulig z klasy VIa. Na finał konkursu każdy uczestnik będzie przygotowywał prezentacje multimedialną na temat: „Sądecczyzna w latach 1918 – 1939 fakty i ludzie”. Finał konkursu będzie miał miejsce 12 czerwca 2015r. w Miasteczku Galicyjskim.

Oli gratulujemy i trzymamy kciuki za jej wystąpienie na finale konkursu!

 

Renata Jachimczak