jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneGminne obchody Święta 3-go Maja

Gminne obchody Święta 3-go Maja

Gminne obchody Święta

Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przedstawiciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczął przemarsz od „Sokoła” na starosądecki rynek.

Trzeciomajowy pochód prowadziły starosądeckie Tambourmajorki oraz Miejska Orkiestra Dęta. W kolumnie maszerowały poczty sztandarowe: samorządowców, jednostek OSP oraz harcerze, nauczyciele i uczniowie, radni, burmistrzowie Starego Sącza i inni mieszkańcy, a także goście z Lambres-lez-Douai we Francji - partnerskiego miasta Starego Sącza.

Na płycie rynku został odegrany hymn państwowy, a harcerze wciągnęli na maszt flagę Polski. Następnie pochód przeszedł na dziedziniec Klasztoru Sióstr Klarysek, gdzie przy ołtarzu polowym odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę.