jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKonkurs „Moja ulubiona postać bajkowa”

Konkurs „Moja ulubiona postać bajkowa”

Konkurs  „Moja ulubiona postać bajkowa”

Klasa II oraz IIIb brały udział w XX Ogólnopolskim  logopedycznym konkursie plastycznym  pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”.  Na konkurs należało nadesłać pracę ilustrującą fikcyjną postać z wiersza, bajki, baśni, legendy,  komiksu, dobranocki, którą dziecko najbardziej lubi i pamięta oraz potrafi o niej opowiedzieć.  Praca była w formacie A4, wykonana techniką dowolną.

Celem konkursu było:

-  prezentacja możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych,

-  rozwijanie inwencji twórczej, sprawności manualnej i wyobraźni,

-  wzbogacanie zasobu słownictwa i umiejętności wypowiedzi,

-  tworzenie atmosfery do zabawy z utworami literackimi,

-  czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu ilustracji plastycznych.

Otrzymaliśmy informację, że w konkursie brało udział ponad 10.000 tysięcy uczniów z całej Polski.  Niestety nasi uczniowie nie zajęli znaczących miejsc, ale każde dziecko otrzymało dyplom za udział w konkursie.

Krystyna Koszyk