jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWystawa pamiątek szkolnych

Wystawa pamiątek szkolnych

W tygodniu poprzedzającym święto szkoły, na korytarzu szkolnym zaprezentowana została Wystawa Pamiątek Szkolnych zorganizowana przez bibliotekarza Renatę Jachimczak i nauczycieli p. Iwonę Ogorzały oraz siostrę Annę Marię z okazji jubileuszu 130 - lecia istnienia szkoły. Na wystawie zaprezentowane zostały pamiątki związane z życiem szkoły na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, a także wypożyczone z muzeum eksponaty o dużej wartości historycznej.

Można było obejrzeć stare świadectwa, podręczniki, zeszyty uczniów, szkolne fartuszki, harcerskie mundurki oraz dawne przybory szkolne: piórniki, tornister, a nawet starą maszynę do pisania.  Atrakcją były wypożyczone z Muzeum Regionalnego w Starym Sączu tabliczka z rysikiem oraz drewniany kałamarz. Duże zainteresowanie dorosłych zwiedzających wystawę wzbudzały prezentowane fotografie, na których znajdowali swoich znajomych i krewnych.

Dzięki wystawie dzieci i młodzież mogły odczuć namiastkę klimatu szkoły z dawnych lat.