jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Dziecka klas 0-III

Dzień Dziecka klas 0-III

Dnia 1 czerwca 2015r. uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Skansenu w Nowym Sączu. Pracownicy Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu z okazji Dnia Dziecka przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzą Skansen i Miasteczko Galicyjskie. Były oczywiście gry i zabawy ruchowe, a dzieci miały okazję zwiedzić stare chaty kryte strzechą, dwory, stara szkołę kościół. Przyglądały się pieczeniu kołaczy, podpłomyków, mieleniu zboża w żarnach, wyrabianiu masła w maślniczce, wykonywaniu zabawek z drewna i siana. Mogły również zobaczyć jak dawniej wykonywano fujarki i gwizdki, posłuchać muzyki ludowej oraz podziwiać tańce ludowe.

Zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Strachy na wróble”, którego organizatorem było Muzeum Okręgowe.

Taka wycieczka to prawdziwa przygoda.