jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

- Zwierzaki to nie pluszaki

„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki” - pod takim tytułem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy piąty konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych na terenach wiejskich. Klasa 3b Szkoły Podstawowej juz  po raz drugi brała w nim udział i zdobyła wysokie osiągnięcie.

Do konkursu, w tym roku poświęconego zapobieganiu wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich, przystąpiła imponująca liczba 33 400 uczniów klas 0-3 i 4-6 z 2 311 szkół podstawowych.

Cele konkursu:

- promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich,

- poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich;

-  rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Praca plastyczna uczennicy Julii Dudek została zakwalifikowana do drugiego etapu wojewódzkiego i zajęła III miejsce. 8 czerwca 2015r. wraz z Rodzicami pojechała do Krakowa po odbiór nagród. Otrzymała dyplom, słownik ortograficzny, zestaw do ozdabiania porcelany, misia oraz telefon dotykowy. Jeszcze raz gratuluję osiągnięcia.

Krystyna Koszyk