jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKurs ewangelizacyjny „Zacheusz”

Kurs ewangelizacyjny „Zacheusz”

Kurs ewangelizacyjny „Zacheusz”

W sobotę, 13 czerwca, świętując miłość Niepokalanego Serca Maryi i chroniąc się w Nim, a także wzywając pomocy naszych Aniołów Stróżów i Świętych Patronów - szczególnie św. Antoniego, bo tym dniu wspominaliśmy w liturgii Kościoła właśnie jego – kilkadziesiąt dzieci i młodzieży z klas IV-VI przeżywało swój jednodniowy kurs ewangelizacyjny ZACHEUSZ.

Spotkaliśmy się w remizie strażackiej o 9 rano i zaczęliśmy wspólną modlitwą. Oprócz dzieci obecni byli też niektórzy Rodzice oraz pani Agnieszka opiekująca się Przysietnicką biblioteką. Wszystkie obecne osoby przez cztery godziny, otwierało swoje serce i życie na Dobrą Nowinę głoszoną nam przez apostołów Jezusa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Kingi. Centralnym punktem rekolekcji była Eucharystia, sprawowana przez księdza Macieja w naszym kościele. Po niej nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu, w trakcie której Pan Jezus błogosławił każdemu dziecku i dorosłym. Spotkanie z Jezusem, który kocha człowieka bezwarunkowo, przyniosło uczestnikom radość, pokój, miłość i wiele innych owoców, którymi Duch Święty obdarza hojnie tych, którzy pozwalają Mu w sobie działać i zapraszają Go do swojego życia. Zaskoczeni potęgą i czułością miłości Boga do człowieka, mogliśmy bez lęku uznać swój grzech i przyjąć na nowo przemieniającą moc Bożej Miłości. Nie zabrakło także małego „coś – niecoś” dla ciała, bo przecież zarówno dusza jak i ciało potrzebują pokarmu, aby żyć.

Kierując słowa serdecznej wdzięczności do Ewangelizatorów, przez których Jezus działał w naszych sercach, zapewniamy o modlitewnej pamięci i łączności duchowej z Nimi w uwielbianiu Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Niepokalana Maryjo, Tobie zawierzamy owoce tych jednodniowych rekolekcji w każdym i każdej z nas. Uczyń nasze serca wrażliwymi i otwartymi na przyjmowanie Bożych natchnień w naszym codziennym życiu i ochraniaj nas, byśmy chronili w naszych sercach tak obficie zasiane w nas ziarno Słowa Bożego, życie łaski Bożej w nas. Amen.

 

p. Ewelina Musiał

s. Anna Maria