jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneNa Łabowskiej Hali

Na Łabowskiej Hali

Piesza wycieczka na Łabowską Halę

Dnia 05.09.2015 po raz trzeci uczciliśmy Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Na wędrówkę w góry udali się wolontariusze, harcerze i uczniowie różnych.  Wczesnym rankiem pojechaliśmy wynajętym autokarem do Łomnicy, a stamtąd pieszo – żółtym szlakiem – ruszyliśmy na Łabowską Halę. W wycieczce, która miała cel patriotyczno-edukacyjno-prozdrowotny wzięło udział 37 uczniów i 5 nauczycieli: pani Zofia Magdalena Cieślewicz - organizator, pani Wiesława Łatka, pani Alicja Nakielska, pani Krystyna Krężel i pani Iwona Ogorzały – opiekunowie. Wraz z wyjściem na szlak zaczął padać deszcz. Który towarzyszył nam aż do samej Łabowskiej Hali. Przestało padać dopiero wraz z rozpoczęciem uroczystej Mszy Świętej, w intencji Żołnierzy Niezłomnych i ich kapelana księdza Władysława Gurgacza. Podczas uroczystości były obecne dzieci i młodzież z wielu szkół oraz wojsko, parlamentarzyści i dorośli z różnych stron Polski. Pod obeliskiem upamiętniającym walki 1. Pułku Strzelców Podhalańskich z okupantem hitlerowskim, które rozegrały się tu w latach 1944-45,  byliśmy świadkami  dwukrotnej,  honorowej salwy z karabinów, oraz apelu poległych.  Po zakończeniu uroczystości udaliśmy się do schroniska na gorącą herbatę oraz pyszną grochówkę, którą ufundował wójt Łabowej. Niektórzy na pobliskiej polanie zbierali  jagody i czernice, inni podziwiali widoki albo odbijali piłkę. Syci i zadowoleni, w promieniach popołudniowego słońca, zeszliśmy w stronę Łabowej skąd autobusem wróciliśmy do Przysietnicy.

Zofia Magdalena Cieślewicz