jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZbiórka zuchów i harcerzy

Zbiórka zuchów i harcerzy

Powakacyjna zbiórka zuchów i harcerzy

W sobotę 12 września 2015r. zuchy i harcerze naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w zbiórce inaugurującej rok szkolny 2015/2016. W ramach zbiórki odbyło się spotkanie z Łowczym Koła Łowieckiego „Ryś” w Starym Sączu, który w terenie łowisk zapoznał dzieci i młodzież z warunkami bytowymi zwierzyny, zasadami jej dokarmiania i ochrony oraz organizowania kontroli łowisk. Uczniowie wykonywali prace porządkowe wokół paśnika i lizawek oraz wykładali przywiezioną karmę. W czasie wędrówki zuchy i harcerze korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody obserwowali piękno przyrody i widoki naszej okolicy. Mieli też okazję poznać nowe trasy spacerowe w naszym terenie i sprawdzić swoje siły w czasie długiego marszu. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory, co tworzyło przyjazny klimat i integrowało zespół drużyny.

Małgorzata Jarząb