jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka klas 0 - III do Nowego Sącza

Wycieczka klas 0 - III do Nowego Sącza

Wycieczka klas 0 – III do Nowego Sącza

   

2 października 2015r. uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawczyń i rodziców udali się na wycieczkę do Nowego Sącza.

Pogoda dopisała, więc wszyscy wyruszyli w radosnych nastrojach. W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” uczniowie obejrzeli zestaw filmów konkursowych w ramach Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży „KINO JAZDA”. Zwiedzili również  wystawę Hanna – Barbera Poland. Historia pewnego studia,  która przygotowana została z myślą o najmłodszych pasjonatach kina. Na wystawie można było obejrzeć m. in.: projekty plastyczne postaci i scenografii, rysunki, archiwalne plakaty dotyczące kultowych  filmów dla dzieci: Dzieciństwo Flintstonów, Miś Yogi, Smerfy i innych.

Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z pracownikiem poczty i rozmowa na temat pracy urzędników pocztowych. Krótkie warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości.

Podczas wycieczki uczniowie podziwiali ratusz, fontannę oraz pomnik papieża św. Jana Pawła II na nowosądeckim rynku. Następnie spacerowali po parku gdzie zobaczyli ruiny sądeckiego zamku i zbierali kasztany, które z pewnością wykorzystane zostaną na zajęciach technicznych w szkole. W tym dniu dzieci były również na dworcu PKP.

       W czasie wycieczki uczniowie przestrzegali zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz uczyli się przechodzić przez jezdnię na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną.

Wycieczka przyczyniła się do poszerzenia wiadomości uczniów i przyniosła wiele ciekawych wrażeń. Radości i uśmiechu na twarzach dzieci nie brakowało!

 

Małgorzata Śmierciak