jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaSoki owocowe są smaczne i zdrowe

Soki owocowe są smaczne i zdrowe

Wyciskanie soku z owoców i warzyw to kolejna lekcja utrwalająca nawyki zdrowego odżywiania. Zgodnie z  zaleceniami „5 porcji owoców lub warzyw” uczniowie klasy III szkoły podstawowej  uczyli się obsługiwać sokowirówkę i przy tej okazji wyciskali sok z jabłek i marchewki. Sok był bardzo smaczny. Był dodatkiem do drugiego śniadania.

Następnego dnia uczniowie wykonywali zaś deser jabłkowy. Obrane wcześniej jabłka ścierali na tarce o drobnych oczkach. Deser był pyszny. Wszyscy prosili o dokładkę.

Takie lekcje mają wiele zalet. To nie tylko wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania, ale również wyrabianie higienicznych nawyków przy przygotowywaniu posiłków oraz kulturalnego spożywania przygotowanych dań.

M. Tokarczyk