jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektyProjekt „Młodzi głosują”

Projekt „Młodzi głosują”

Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do realizacji projektu „Młodzi głosują” w ramach, którego rozpoczęli kampanię profrekwencyjną pod kierunkiem szkolnego koordynatora projektu mgr Elżbiety Kosiba. Finał projektu odbędzie się 19 X 2015 r. podczas głosowania w młodzieżowych wyborach parlamentarnych 2015 r.

„Głosowanie ważna rzecz, więc w wyborach udział weź” - to motto prowadzonych działań obejmujących 3 zadania w ramach których uczniowie biorą udział w następujących konkursach: literackim, plastycznym i muzycznym. Działania profrekwencyjne rozpoczęły się od przygotowania gazetek. W sali nr 7 gazetkę o kompetencjach, uprawnieniach i zasadach wyboru posłów i senatorów przygotowała nauczycielka historii i WOS-u – mgr Elżbieta Kosiba.

Ukierunkowane przez tego samego nauczyciela uczennice klasy IIIa wykonały na szkolnym korytarzu gazetkę na temat samego projektu, zasad głosowania z uwzględnieniem partii startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych.  Uczniowie biorący udział w konkursach zachęcali dorosłych do udziału w wyborach poprzez wyborcze rymowanki, plakaty i piosenki. Ze wszystkich prac uczniowskich w formie rysunków lub plakatów przygotowana została wystawa o tematyce wyborczej. Jest ona ogólnodostępna dla ogółu społeczności szkolnej, a także dla tych, którzy szkołę odwiedzają. Rymowanki i wiersze stały się podstawą do przygotowania drugiej wystawy prac uczniowskich – tym razem w formie literackiego konkursu. Wszyscy uczniowie szkoły mogą wziąć udział w prowadzonym przez grupę projektową plebiscycie na najlepszą rymowankę wyborczą oraz najlepszy plakat wyborczy, który poprzez treść i wykonanie zachęca do udziału w wyborach. Działania profrekwencyjne uczniów mają zachęcić mieszkańców naszej miejscowości do licznego udziału w zbliżających się wyborach. O tym jakie będą ich rezultaty, będziemy się mogli przekonać 25 listopada- analizując frekwencję wyborczą wszystkich uprawnionych do głosowania.

Elżbieta Kosiba