jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie z rzeźbiarzem

Spotkanie z rzeźbiarzem

8 października 2015 r. dzieci z klasy 2a i 2b gościły na zajęciach pana Władysława Oleksego rzeźbiarza z Paszyna. Podczas pierwszej części spotkania wyjątkowy gość opowiadał o swojej działalności artystycznej, przedstawił  kolejne etapy powstawania rzeźby oraz narzędzia jakimi posługuje się rzeźbiąc w drewnie. Artysta pokazał również zdjęcia swoich wspaniałych dzieł. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści rzeźbiarza, a także zadawały wiele pytań.

W części warsztatowej uczniowie mieli okazję popróbować rzeźbienia za pomocą dłuta. Efektem wspólnej pracy była płaskorzeźba Jezusa. Na pamiątkę spotkania pan Władysław ofiarował dzieciom rzeźbę Anioła Stróża, która została postawiona w sali na honorowym miejscu.

Spotkanie z rzeźbiarzem było niezwykle interesującym doświadczeniem i zachęciło dzieci do działań plastycznych. Dziękujemy Panu Oleksemu za prezentację swojej pasji rzeźbiarskiej, poświęcony czas i życzliwość.

Małgorzata Śmierciak