jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneJesienne ognisko zuchów i harcerzy

Jesienne ognisko zuchów i harcerzy

W sobotę 10 października 2015r. zuchy i harcerze wraz z opiekunami spotkali się na kolejnej zbiórce w terenie.

Zajęcia rozpoczęły się od gry „Poszukiwanie skarbów”. Uczestnicy zbiórki podzielili się na dwie grupy, z których jedna wyruszyła na trasę wcześniej, ukrywając w różnych miejscach wskazówki co do kierunku dalszej trasy i zadań niezbędnych do wykonania w danym miejscu. Po drodze uczniowie zbierali jabłka, wykonywali ćwiczenia fizyczne, podziwiali widoki utrwalając piękno krajobrazu na zdjęciach itp. W czasie wędrówki miła atmosfera i słoneczna pogoda sprzyjały dobrej zabawie. Po dotarciu na miejsce zbiórki na zziębniętych czekało rozpalone ognisko, przygotowane przez starsze harcerki: Olę i Paulinę. Po ogrzaniu się wszystkie zuchy i harcerze młodsi pod kierownictwem starszych kolegów wyruszyli w las w poszukiwaniu barw jesiennych. Powstały przepiękne kompozycje z darów jesieni, które każda grupa prezentowała i opisywała. Potem zgłodniali uczestnicy poszukiwań rozpoczęli pieczenie kiełbasy, chleba, ziemniaków, jabłek a nawet chrupek. Kiedy skończyły się zapasy zuchy i harcerze rozpoczęli zabawy na leśnej polanie. Czas zbiórki upłynął nam bardzo szybko i każdy chciał jeszcze raz takie ognisko powtórzyć.

W drodze powrotnej znaleźliśmy jeszcze grzyby, które były pięknym prezentem jesieni, pomimo chłodu.

Nasza zbiórka była bardzo udana!  Już dziś zapraszamy na kolejne nasze spotkania w terenie i w szkole!