jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePamiętamy o misjach

Pamiętamy o misjach

W niedzielę, 18 października 2015 r., przeżywaliśmy  89 Światowy Dzień  Misyjny. Hasłem przewodnim były słowa - "Od nawrócenia do misji". Rozpoczął on również  w Polsce Tydzień Misyjny (18-24.10.2015). Uczniowie naszej szkoły także  wspierają  misje uczestnicząc w projekcie Adopcji Serca, Kolędników  Misyjnych, a przede wszystkim  poprzez swoją modlitwę. Tym razem  przygotowaliśmy oprawę misyjną niedzielnej Eucharystii w naszym kościele parafialnym. Przebrani w stroje dzieci z innych kontynentów modliliśmy się za naszych rówieśników  i misjonarzy. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy  zaproszeni, aby poprzez modlitwę włączyć się w dzieło misyjne Kościoła. Na mocy chrztu jesteśmy misjonarzami. Czemu? Bo Kościół ze swej natury jest misyjny. Skierowany ku innym, skierowany od –do. Od Chrystusa, bo to On jest centrum misji, do człowieka.

I tak każdy z nas staje się misjonarzem wezwanym do dawania życia innym, w swoim własnym środowisku.

s. Roselina