jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWybory młodzieżowe

Wybory młodzieżowe

Zgodnie z zasadami projektu „Młodzi głosują ” uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do głosowania w młodzieżowych wyborach parlamentarnych 2015r. w dniu 19 października br. W tym celu została wcześniej powołana Młodzieżowa Komisja Wyborcza w składzie: Monika Owsianka, Mateusz Borzęcki, Mateusz Tomasiak, Katarzyna Opoka, Kamila Abramczyk, Dariusz Godawski Kacper Tokarczyk, Natalia Citak, Jakub Niemiec na czele z przewodniczącą komisji Anną Citak. Uczniowie klasy 3a przygotowali lokal wyborczy. Z korytarzy szkoły zostały usunięte wszystkie plakaty, ulotki i afisze zgodnie z zasadami ordynacji wyborczej już w piątek 16 października. Właśnie od tego dnia zaczęła obowiązywać cisza wyborcza. Uczniowie na lekcjach Wiedzy o społeczeństwie poznali zasady głosowania. Teraz w wyniku symulacji wyborów mogli skorzystać z wcześniej zdobytej wiedzy. Karty do głosowania zostały przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które zostały pobrane i powielone przez szkolnego koordynatora projektu mgr Elżbietę Kosiba. Uczniowie głosowali na poszczególne partie, które zostały zarejestrowane i wpisane na listę wyborczą. Uprawnionych do głosowania było 89 uczniów gimnazjum – z  tego głosów oddano 86; w tym 74 głosów ważnych i 12 nieważnych.

Poniższa tabela przedstawia ostateczne wyniki wyborów.

Lp.

Nazwa Komitetu Wyborczego

Liczba oddanych głosów

1

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

42

2

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

6

3

Komitet Wyborczy Partia Razem

4

Komitet Wyborczy KORWiN

15

5

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

6

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

7

Komitet Wyborczy „Kukiz 15”

10

8

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

1

Wyniki zostały zgłoszone przez grupę projektową na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Oficjalne wyniki poznamy dopiero 26 października tuż po wyborach ogólnopolskich.