jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePowiatowy konkurs czytelniczy „Bajkowy pokaz mody”

Powiatowy konkurs czytelniczy „Bajkowy pokaz mody”

Powiatowy konkurs czytelniczy

„Bajkowy pokaz mody”

Uczniowie z klasy IIa i IIb wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „Bajkowy pokaz mody” w ramach projektu „Czytanie rozwija wyobraźnię”. Celem tego konkursu było zwiększenie zainteresowania książką jako rozrywką i źródłem informacji, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozwijanie twórczej wyobraźni dzieci oraz zachęcenie do sięgania po lekturę, jako atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Przygotowania do konkursu rozpoczęły się już w październiku. Uczniowie z klasy IIa zapoznali się z treścią książki „Doktor Dolitlle i jego zwierzęta”, a klasa IIb wybrała baśń Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”. Następnie w wyniku wspólnej dyskusji uczniowie zdecydowali jaką postać zaprezentują podczas gali finałowej konkursu. Przy pomocy nauczycieli i zaangażowaniu rodziców powstały piękne kostiumy wybranych bohaterów.

10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się finał konkursu, w którym wzięło udział 16 zespołów uczniów klas  I – III szkół podstawowych z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

- klasa IIa – Amelia Łabuda, Olga Bossy, Jakub Citak, Piotr Olejarz, Filip Mikulec

- klasa IIb – Julia Krzak, Dominika Jarząb, Artur Dorula, Tomasz Mikulec, Wiktor Mikulec

5-osobowe zespoły dzieci wspaniale zaprezentowały wybranego bohatera bajkowego. Jakub Citak wcielił się w postać Doktora Dolittle, a Wiktor Mikulec przebrał się za Szewczyka Dratewkę. Pozostali uczniowie opowiadali o przedstawianej postaci i udzielali wyczerpujących odpowiedzi na pytania jury związane z utworem, z którego pochodzi wybrany bohater. Na „Bajkowym pokazie mody” pojawił się również Kubuś Puchatek, Kopciuszek, Baba Jaga, Jeżyk Cyprian, Soliludki oraz wiele innych ciekawych postaci. Wybór laureatów konkursu był zatem niezwykle trudny.

Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników konkursu dzieci obejrzały występ zespołu „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza, a uczniowie z klasy IIa mieli nawet okazję udzielić prawdziwego wywiadu, który można przeczytać na stronie: http://sacz.in/wydarzenia;quot-czytanie-rozwija-wyobrazniequot,26149.html

Uczniowie z naszej szkoły odnieśli wielki sukces. Klasa IIa zajęła III miejsce. Dzieci otrzymały dyplom i nagrody rzeczowe dla całej klasy – książki Wandy Chotomskiej „Legendy polskie” oraz pamiątkowe gadżety. Wszystkie klasy uczestniczące w konkursie otrzymały drobne upominki.

Gratulujemy!

Barbara Stelmach