jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

19 listopada miało miejsce w naszej szkole spotkanie z Państwem Joanną Wieliczka-Szarkową  i Jarosławem Szarkiem -  autorami książek o historii Polski dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydarzenie przygotowane zostało przez siostrę Annę Śliwa i bibliotekarza - Renatę Jachimczak.

Wszyscy uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe wysłuchali ciekawej prelekcji dotyczącej historii naszej Ojczyzny. Autorzy zaprosili nas do przygody z historią, tradycją, dziejami i bohaterami narodowymi. Mówili o dawnych czasach świetności Polski i nowszej, trudnej historii naszego kraju, okupionej krwią bohaterów walczących za wolność. Wzmocnili w nas szacunek do Ojczyzny i jej bohaterów oraz świadomość i poczucie dumy z bycia Polakiem.

Państwo Szarkowie przywieźli ze sobą i zaprezentowali nam kilkanaście swoich książek. Wiele z nich zakupionych zostało przez szkołę i wkrótce będzie można wypożyczyć je w Bibliotece Szkolnej.