jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneBetlejemskie Światełko Pokoju - 2015

Betlejemskie Światełko Pokoju - 2015

W niedzielę 20 grudnia zuchy i harcerze wzięli udział w wyjeździe do Nowego Sącza po Betlejemskie Światełko Pokoju - symbol nadziei i pokoju między narodami. Hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Zauważ człowieka”.

21 grudnia zuchy i harcerze przekazali na ręce Dyrektora Szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju oraz uczestniczyli w roratach adwentowych, w czasie których przekazali Światełko mieszkańcom Przysietnicy. Przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość na cudze potrzeby.