Godzina Łaski

„Godzina Łaski”  -  szczególna godzina w naszej szkole

8 grudnia 2015 roku  uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu ”Mieć wyobraźnię miłosierdzia” udali się wraz z opiekunami do parafialnego kościoła, aby tam spędzić 45 minut trwając u boku Niepokalanego Serca Maryi.

To właśnie 8 grudnia Matka Najświętsza ukazała włoskiej wizjonerce swe Serce, mówiąc: „Jestem Niepokalanym Poczęciem”, po czym uroczyście, z powagą i majestatem zaczęła zstępować po schodach. Po zejściu kilku stopni ogłosiła: „Jestem Maryja, pełna łaski, Matka mego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa”. Znowu zeszła kilka stopni, by odezwać się raz jeszcze: „Przez swe przyjście do Montichiari chcę być znana jako Rosa Mystica. Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci”. Matka Najświętsza poprosiła, by przekazano Jej życzenie Papieżowi Piusowi XII, chce bowiem, aby Godzina Łaski dla świata była znana i rozpowszechniana na całym świecie.

Odpowiadając na ten gorący apel Maryi, wolontariusze pod kierunkiem nauczycieli przygotowali nabożeństwo ku czci Niepokalanej. Śpiewali  pieśni, czytali medytacje i rozważania. W tym czasie kościół odwiedzili również parafianie naszej miejscowości, którzy licznie przybyli, by wspólnie prosić o wiele łask Bożych.

Alicja Nakielska