jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWyjazd do teatru

Wyjazd do teatru

Wyjazd do teatru

 

W dniu 17 grudnia 2015 r. 87 uczniów klas IV-VI wraz z wychowawcami z samego rana wyruszyło do teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Celem i założeniem programowym wyjazdu było: poznanie bogactwa wytworów kultury i zdobywanie ogólnej wiedzy na temat twórczości pozaliterackiej, uczestniczenie w kulturze poprzez odbiór różnorodnych wytworów kultury- udział w spektaklu „Księga lasu”, poznanie i wyodrębnienie elementów składających się na widowisko teatralne (gra aktorska, reżyseria, dekoracja, charakteryzacja, kostiumy, rekwizyty), poznawanie walorów turystycznych i kulturowych polskich miast- Tarnowa.

Podróż upłynęła nam na radosnym przebywaniu ze sobą i dzieleniu się ostatnimi wydarzeniami z życia szkolnego i nie tylko. Uczniowie, w odpowiednim stroju galowym, kulturalnie się zachowując, wzięli udział w spektaklu- baśni, którego przesłaniem jest poszukiwanie ekologicznych wartości.

Po spektaklu, pani pracująca w teatrze spędziła z nami czas, opowiadając o pracy swojej i swoich kolegów, elementach składających się na widowisko teatralne, odpowiadała na wszystkie pytania uczniów.

Następnym punktem naszego programu było zwiedzanie Tarnowa. W powiewach zimnego wiatru, ogrzewając się w promieniach słońca, spacerowaliśmy po rynku, zwiedzaliśmy historyczne zabytki. Z uwagą słuchaliśmy naszej koleżanki, Sary i kolegi, Karola, którzy przygotowali informacje o wybranych miejscach w Tarnowie.

Szczęśliwi i pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do domu. Już myślimy o kolejnym wyjeździe do teatru.

Wychowawcy klas IV-VI