jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneJasełka w Parafii Kolejowej w Nowym Sączu

Jasełka w Parafii Kolejowej w Nowym Sączu

W niedzielne popołudnie 24 stycznia 2016 r. udaliśmy się do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu na zaproszenie  Biura Radia Maryja z naszym przedstawieniem jasełkowym pt. „Książę Pokoju” z okazji noworocznego spotkania członków działających na Sądecczyźnie, Biur i Kół Rodziny Radia Maryja. Zostaliśmy uroczyście powitani wraz z gośćmi przez o. Stanisława Jopka SJ – proboszcza parafii. Wśród zaproszonych gości byli o. dr Zdzisław Klafka - rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia, dr Paweł Pasionek – prodziekan WSKSiM z trójką tamtejszych studentów , a także z naszego terenu ks. prałat Stanisław Czachor z parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu, ks. prałat Kazimierz Starzec – proboszcz parafii z Wielogłów i o. Antoni Drąg SJ z Bytomia. Byli również przedstawiciele władz samorządowych i powiatu: Wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor, Radny Krzysztof Żyłka, Radny Antoni Poręba, przedstawiciele parlamentu: Senator Stanisław Kogut, Poseł Jan Duda, Poseł Józef Leśniak, Poseł VII kad. Andrzej Romanek, Prezes PTH Leszek Zakrzewski, Przew. Oddz. Zw."Solidarność" Krzysztof Kotowicz, Fund. SOS Rodzinie dr Krystyna Zając, Przew. Klubu "Gazety Polskiej" Tomasz Baliczak oraz przedstawiciele Biur i Kół Radia Maryja z Gorlic, Grybowa, Nawojowej, Krużlowej, Limanowej, Mystkowa, Wielogłów, Matki Bożej Niepokalanej z Nowego Sącza, Bazyliki Św. Małgorzaty z Nowego Sącza oraz Biura RM Parafii Kolejowej, które to spotkanie zorganizowało. Występ wszystkim bardzo się spodobał . Na zakończenie słowa podziękowania wyraził Ojciec Wiesław Pawłowski SJ, opiekun Rodziny Radia Maryja z tamtejszej parafii. Pomimo ferii nasi uczniowie nie zawiedli, za co im serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do p. Tomasza Skuta za transport samochodowy oraz  pracę przy przewiezieniu całej dekoracji, rekwizytów i strojów, a także p. Anny Figarskiej, p. Jerzego Ogorzałego, Wacława Majerskiego. Za obecność, opiekę nad dziećmi, wszelką pracę wyrażam wdzięczność  p. Małgorzacie Jarząb, p. Magdalenie Cieślewicz, p. Danucie Rostockiej i p. Karolinie Botwinie. Relacja z wydarzenia wraz ze zdjęciami, umieszczona jest także na stronach: miasta Nowy Sącz, ogólnopolskiej stronie Radia Maryja, Parafii Kolejowej w Nowym Sączu, Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu. Fragmenty z przedstawienia były także transmitowane w Telewizji Trwam. Pozdrawiamy gorąco Organizatorów z Nowego Sącza i dziękujemy za zaproszenie.

s. Roselina

napisali o nas – linki:

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej:

Miasto Nowy Sącz:

Parafia Kolejowa: