jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneGiełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

We wtorek 1 marca, uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Sądeckich Targach Edukacyjnych, odbywających się pod nazwą „Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza i odbyło się pod patronatem prezydenta Ryszarda Nowaka.

Na hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu mogli odwiedzić stanowisko swojej wymarzonej szkoły, gdzie będą kontynuować dalszą naukę.

W godzinach 10:00-14:00 każdy gimnazjalista klasy trzeciej mógł zapoznać się z bogatą ofertą szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie Nowego Sącza, a także czterech szkół z terenu powiatu. Giełda, jak co roku, była znakomitą okazją do poznania oferty edukacyjnej przygotowanej przez licea ogólnokształcące, technika, zasadnicze szkoły zawodowe oraz funkcjonujące w mieście placówki oświatowe. Główny cel wydarzenia, to ułatwienie gimnazjalistom podjęcia ważnej decyzji dotyczącej dalszej drogi edukacyjnej.