jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneImieniny Zucha

Imieniny Zucha

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY IMIENINY ZUCHA!

 

29 lutego to wyjątkowa data, nie tylko dla urodzonych w tym dniu, ale również dla Zuchów, czyli najmłodszych harcerzy. Właśnie tego dnia obchodzą one swoje własne święto – Imieniny Zucha. Każde dziecko może przeżyć go tylko raz podczas swej zuchowej przygody. 

Z tej okazji 27 lutego 2016 r. Zuchy z naszej szkoły wzięły udział w rajdzie w Wierchomli Wielkiej, którego organizatorem była I Nowosądecka Gromada Zuchowa „Sprytne Wiewiórki”. Celem rajdu było utrwalenie Praw Zucha, integracja gromad zuchowych hufca, propagowanie twórczego i aktywnego spędzania czasu wśród rówieśników, wychowanie patriotyczne, obcowanie z przyrodą. W spotkaniu uczestniczyły gromady zuchowe z Piwnicznej, Łomnicy i Nowego Sącza.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, aby uczcić święto Zuchów. Imieniny rozpoczął uroczysty apel w Szkole Podstawowej w Wierchomli Wielkiej, a następnie rozpoczęły się zajęcia wokół prawa zucha - przypomnienie i utrwalenie praw zucha, świeczkowisko, zabawy i pląsy zuchowe oraz prezentacja przez gromady ulubionej piosenki. Na spotkanie przybyli również honorowi goście komendant hufca hm. Stanisław Gniady i zastępca komendanta hufca ds. organizacyjnych hm. Halina Sliżewska-Ściórka, aby osobiście złożyć Zuchom życzenia imieninowe. Po tych atrakcjach na dzieci czekał pyszny poczęstunek.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zabytkowej świątyni prawosławnej oraz przybliżenie historii cerkwi i miejscowości przez przewodnika. Zuchy miały okazję zapalić znicze i złożyć hołd przy grobie partyzantów węgierskich na cmentarzu przy kościele. Następnie wszyscy udali się do bazy zuchowej w lesie, gdzie każdy Zuch mógł spróbować leczniczej wody ze źródełka „Hanna”. Po spacerze i zabawach na szkolnym placu zabaw miał miejsce apel kończący Święto Zucha. Na zakończenie każdy Zuch otrzymał imieninowe prezenty w postaci pamiątkowych gadżetów. Tak wyjątkowa zbiórka pozostanie na długo w pamięci Zuchów.

Wszystkim Zuchom życzymy, aby zuchowe zbiórki i wyprawy były niekończącą się przygodą i niezapomnianą zabawą.
Zuchy czuj!
Zuchy czuj!
Zuchy czuj, czuj, czuj!

 

Barbara Stelmach

Małgorzata Śmierciak