jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePowiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku - wiosna”

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku - wiosna”

X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku - wiosna”

 

Uczniowie klas I-III wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Plastycznym pt: „Cztery pory roku - wiosna” pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka. Organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Konkurs adresowany był do uczestników zajęć placówek wychowania pozaszkolnego i uczniów wszystkich typów szkół (z wyjątkiem liceów plastycznych) według grup wiekowych: 4-7 lat, 8-11 lat, 12-15 lat, 16-21 lat.

Chętnych do wzięcia udziału nie brakowało, gdyż temat zainspirował dzieci i dawał wiele możliwości do wykazania się swoimi zdolnościami i umiejętnościami plastycznymi. Format prac i technika ich wykonania była dowolna (malarstwo, rysunek, grafika, collage z trwale mocowanych materiałów) co dodatkowo pozwoliło uczniom poczuć się prawdziwymi artystami.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i aktywności twórczej uczniów, popularyzacja zainteresowań plastycznych i prezentacja dorobku uczniów. Sztuka plastyczna daje dziecku ogromną radość. Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość. Twórczość plastyczna pobudza u dziecka fantazję, uczy skupienia dając jednocześnie odprężenie i uspokojenie. Uczestnictwo w konkursie plastycznym było również świetną okazją do zwrócenia uwagi na piękno przyrody jaką daje nam wiosna, pozwoliło na utrwalenie wiadomości w zakresu edukacji przyrodniczej i rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych dzieci.

Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego gratulujemy udziału, zaangażowania w przygotowanie wielu pięknych prac i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac dzieci - wiosennych dzieł sztuki. 

 

Małgorzata Śmierciak