jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePierwszy Dzień Wiosny w klasach 0 – III

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 0 – III

Jak co roku, 21 marca uczniowie klas 0- III witali wiosnę. W tym dniu dzieci uczestniczyły w przedstawieniu kukiełkowym pt.: ,,Gucio zaczarowany” w wykonaniu aktorów teatrzyku ,,Bajka”. Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki.

Uczniowie klas II a i II b rywalizowali w Quizie sprawdzającym wiedzę o wiośnie oraz zdrowym stylu życia. Zaprezentowali również przed uczniami klasy I a i I b oraz dziećmi z oddziałów przedszkolnych inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Filip Mikulec, Olga Bossy i Patrycja Cieślicka  zaprezentowali stroje, które przygotowali na pokaz mody owocowo-warzywnej - „Moda na zdrowie” w ramach gminnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia w Starym Sączu.

Każda klasa przygotowywała wspólne, zdrowe śniadanie, pamiętając o zdrowych nawykach żywieniowych.

Na zakończenie pierwszego wiosennego dnia dzieci wyruszyły nad potok, gdzie w tradycyjny sposób powitały wiosnę, paląc symboliczną Marzannę, a przynosząc do szkoły kolorowe gaiki.

Był to bardzo wesoły i miły dzień!

Wychowawcy klas 0-III