jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSzkolny konkurs recytatorski

Szkolny konkurs recytatorski

Szkolny konkurs recytatorski

wierszy Juliana Tuwima

dla uczniów klas 0 – III

 

Dnia 27 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej odbył się Szkolny konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima dla uczniów klas 0 – III. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie, którzy przygotowali prezentację dowolnego wiersza Juliana Tuwima. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Z bibliotek wypożyczono wszystkie zbiory wierszy tego autora. Do zmagań konkursowych przystąpiło aż 64 uczestników!

Bardzo trudne zadanie miała Komisja Konkursowa w składzie: p. Anna Golonka – wicedyrektor szkoły, p. Wioletta Ogorzały – z Biblioteki Publicznej w Przysietnicy oraz  p. Renata Jachimczak – z Biblioteki szkolnej.

Wszystkie dzieci prezentowały się znakomicie. Doskonale opanowały recytowane teksty i pięknie je interpretowały. Zadziwiały bogactwem kostiumów i rekwizytów. Widać było, że w przygotowania mocno zaangażowali się rodzice!

Ostatecznie  po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych, którzy otrzymali w nagrodę książki ufundowane przez organizatorów – nauczycieli klas 0-III, oraz słodycze zasponsorowane przez Radę Rodziców i Bibliotekę szkolną.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsceAmelia Łabuda - klasa IIa oraz Julia Trybuła – klasa III

II miejsce – Martyna Garwol – klasa 0-1 oraz Ilona Stawiarska – klasa Ia

III miejsce – Jakub Waligóra – klasa III oraz Milena Padula – klasa Ia

 

Wyróżnienia:

Jakub Citak – klasa IIa

Oliwia Król – klasa 0-2

Hubert Kulig – klasa Ia

Paweł Lorek – klasa Ia

Olga Bossy – klasa IIa

Artur Dorula – klasa IIb

Gabriela Radomska – klasa Ib