jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneŚwięto Konstytucji Trzeciego Maja

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

W naszej szkole jak co roku odbyła się uroczysta akademia, na której zaprezentowano program słowno – muzyczny przybliżający słuchaczom historię naszego kraju związaną z czasem uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Całą społeczność szkolną w tym dniu obowiązywał strój galowy, a najmłodsi uczestnicy uroczystości mieli ze sobą biało-czerwone chorągiewki.

W dniu 3 maja przedstawiciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji. Uroczystość rozpoczął przemarsz od CKiS „Sokół” na starosądecki rynek.

Trzeciomajowy pochód prowadziły starosądeckie Tambourmajorki – których szeregi zasila wiele uczennic naszej szkoły – oraz Miejska Orkiestra Dęta. W kolumnie maszerowały poczty sztandarowe: samorządowców, jednostek OSP oraz harcerze, nauczyciele i uczniowie, radni, burmistrzowie Starego Sącza i mieszkańcy.

Na płycie rynku został odegrany hymn państwowy, a harcerze wciągnęli na maszt flagę Polski. Następnie pochód przeszedł na dziedziniec Klasztoru Sióstr Klarysek, gdzie przy ołtarzu polowym odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę.