jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

 

Dnia 29 kwietnia 2016r. w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas IV – VI z pisarką Grażyną Bąkiewicz zorganizowane z okazji V Małopolskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach – Odkrywcy – spotkania z historią”.

Grażyna Bąkiewicz jest pedagogiem, historykiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum. Jest  laureatką I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży „O melba!” uznana została Książką Roku 2002.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach, inspiracjach do ich powstawania oraz bohaterach. Wszystkich słuchaczy zachęciła do czytania. Spotkanie było ciekawe, na koniec uczestnicy mieli okazję zadawać pytania dotyczące książek i pracy pisarza.

 

Spotkaniu towarzyszyła wystawa konkursowa prac plastycznych – ilustracji do jednej z książek pani Bąkiewicz - „A u nas w domu”.  Autorka wybrała cztery prace, które wzięły udział w finale konkursu organizowanego przez wydawnictwo Literatura: „Odkrywcy – spotkania z historią” w Bibliotece Publicznej w Gołkowicach.

 

Uwaga!  W galerii możecie zobaczyć, które książki autorki będą wkrótce dostępne w bibliotece szkolnej.