jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie z przedstawicielem Fundacji Bezpiecznie do Celu

Spotkanie z przedstawicielem Fundacji Bezpiecznie do Celu

Spotkanie z przedstawicielem

Fundacji Bezpiecznie do Celu

20 maja 2016r uczniowie klas II i III Gimnazjum  spotkali się z przedstawicielem Fundacji Bezpiecznie do Celu. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych przepisów ruchu drogowego obowiązującego kierowców, rowerzystów i pieszych.  Przepisy poparte opisem autentycznych zdarzeń na drodze bardzo zainteresowały uczniów. Dodatkową atrakcją był udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem gogli symulujących zaburzenia występujące po alkoholu i innych środkach.

Tego  typu spotkania są bardzo pouczające i pobudzające wyobraźnię, której czasem młodym uczestnikom ruchu drogowego brakuje. W okresie przedwakacyjnym  takie działania profilaktyczne mogą mieć znaczący wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo w późniejszym czasie.