jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Dziecka w klasach I – III

Dzień Dziecka w klasach I – III

1czerwca uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Starym Sączu. Najpierw oglądali film pt. „Wielka szóstka” w kinie Sokół. Film opowiadał o wielkiej przyjaźni i traumie po stracie bliskiej osoby.  Czternastoletni Hiro wraz z grupą przyjaciół i robotem uratował miasto przed zagładą. Film był pełen energii i humoru. Dzieci oglądały go z wielkim zainteresowaniem.

Po filmie uczniowie poszli zwiedzić Muzeum Klasztorne Sióstr Klarysek, w którym zgromadzone są pamiątki związane z postacią Świętej Kingi oraz zbiory sztuki sakralnej. Po spacerze uliczkami Starego Sącza, dzieci chętnie przyszły do autokaru aby wrócić do Przysietnicy. Po powrocie rodzice rozdali dzieciom paczki ze słodyczami i drobnymi upominkami, co wywołało ogromna radość.