jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneMaluchy obchodzą Dzień Dziecka

Maluchy obchodzą Dzień Dziecka

Dnia 1.06.2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wspaniałą wycieczkę, odwiedzając ciekawe miejsca w Przysietnicy. Pierwszym miejscem był Zakład Cukierniczo-Karmelarski u Pana Tadeusza Madziara. Dzieci mogły tam zapoznać się z procesem powstawania cukierków, lasek i innych słodkości, które można kupić na odpustowych straganach. Mogliśmy oglądnąć ten proces od początku czyli od rozpuszczenia cukru aż do 1700 C poprzez zabarwianie, aromatyzowanie oraz formowanie kształtu cukierków. Dzieci mogły samodzielnie ukształtować masę cukrową w laskę, serce lub inny dowolny kształt. Wszyscy otrzymaliśmy w prezencie cukierki oraz słodkości, które sami uformowaliśmy. Jest to niesamowite miejsce w którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji.

Drugim miejscem, do którego się udaliśmy to gospodarstwo agroturystyczne specjalizujące się w turystyce konnej. Dzieci pod kontrolą instruktorek jeździły na koniach, mogły je głaskać i robić sobie z nimi zdjęcia. Następnie zjedliśmy smakowite kiełbaski z grilla, a na deser  spożyliśmy zdrowe owoce.

Na koniec wycieczki, wróciliśmy do szkoły, gdzie dzieci otrzymały paczki zakupione przez Rodziców oraz dostały lody od Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

To był wspaniały dzień !!!

Krystyna Koszyk