jesteś na: Strona glownaTym warto się pochwalićObrady Sejmu Dzieci i Młodzieży

Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży

Aleksandra Jankowska z klasy Ia i Paulina Jankowska z klasy IIIa zostały finalistkami  konkursu i reprezentowały naszą szkołę  jako posłanki na XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Dwa dni spędziły w Warszawie zwiedzając miasto i uczestnicząc w obradach Sejmu. W pierwszym dniu pobytu w stolicy laureatki zwiedzały miejsca pamięci, m.in.: Wojskowy Cmentarz na Powązkach, Warszawską Starówkę oraz kościół, w którym pracował ks. Jerzy Popiełuszko. Drugiego dnia wczesnym rankiem uczennice pojechały do Sejmu. Na początku oglądały wystawy kilku partii politycznych. Następnie uczestniczyły w obradach. Debatowały tam wraz z innymi posłami z całej Polski na temat miejsc pamięci oraz przyjęły uchwałę w sprawie miejsc pamięci - materialnego świadectwa wydarzeni istotnych dla lokalnej i narodowej tożsamości oraz w sprawie powołania kadencyjnego Sejmu Dzieci i Młodzieży.

To była jedna z najlepszych lekcji, która na długo pozostanie w pamięci naszych młodych posłanek.