jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneIX Festiwal Nauki

IX Festiwal Nauki

W dniu 10 czerwca uczniowie z klas I - III Gimnazjum wraz z p. K. Dybowicz, p. B. Fliszkiewicz i p. K. Botwiną udali się na IX Festiwal Nauki pod hasłem „Nauka przez zabawę” organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Jest to impreza cykliczna związana z licznymi warsztatami i prezentacją Instytutów działających na sądeckiej Uczelni.

Tegoroczny program imprezy obfitował  w szereg oryginalnych, innowacyjnych pokazów i doświadczeń naukowych oraz ciekawych gier i zabaw dydaktycznych, a także warsztatów artystycznych i rozgrywek sportowych.

W trakcie trwania festiwalu nasi uczniowie mogli nie tylko sprawdzić się w licznych konkursach, grach zręcznościowych czy konkurencjach sportowych, ale także – dzięki zaangażowaniu wykładowców uczelni oraz studentów – w ciekawy sposób poznać tajniki takich dziedzin naukowych jak fizyka, chemia, informatyka czy biologia. Podczas festiwalu pokazy i eksperymenty prezentowały wszystkie instytuty uczelni, m.in. ekonomiczny, techniczny oraz zdrowia. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z wydarzenia.

Karolina Botwina