jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneFinał konkursu „Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności”

Finał konkursu „Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności”

Kolejny sukces Oli Kulig

Uczennica naszego gimnazjum - Aleksandra Kulig z klasy Ia zdobyła III miejsce w finale konkursu „Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności”.

Na finale konkursu Ola przedstawiała przygotowaną przez siebie prezentację na temat „Od Warszawy do Budapesztu – szlaki kurierskie i ich bohaterowie”. Opiekunem naukowym Oli była p. Renata Jachimczak.

Dnia 20 czerwca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu miało miejsce uroczyste podsumowanie XVI edycji tego konkursu, którego organizatorami są: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu, Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „DLA MIASTA” w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Związek Sądeczan.

Warto dodać, że w ubiegłym roku Ola również dotarła do finału konkursu i znalazła się w gronie wyróżnionych.

Pasja zgłębiania wiedzy historycznej oraz wyjątkowa  pracowitość, jaka cechuje Olę, przyniosły Jej w tym roku szkolnym potrójny sukces w postaci tytułów finalistki kuratoryjnych konkursów tematycznych.

Gratulujemy!