jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneLaureaci konkursu "Moja Mała Ojczyzna"

Laureaci konkursu "Moja Mała Ojczyzna"

Mamy kolejnych laureatów

20 czerwca 2015 r. odbył się finał III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy  Moja Mała Ojczyzna – jako elementu zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2016 r. pn. ,,MECENAT MAŁOPOLSKI”, realizowanego przez Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” z siedzibą w Limanowej.  Konkurs objęty honorowym patronatem przez panią Barbarę Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie oraz Panią Urszulę Nowogórską – Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego był doskonałym sprawdzianem wiedzy na temat regionu, lokalnej tradycji i kultury. Tematyka konkursu obejmowała opis i historyczne wzmianki największych miejscowości położonych na terenie powiatu limanowskiego, nowosądeckiego i nowotarskiego, architekturę, zabytki, świat wierzeń i przesądów, taniec i muzykę ludową, biografie ludzi regionu, postacie historyczne, twórców ludowych, a także historię, opisy parków oraz rezerwatów przyrody.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

- szkoły podstawowej:

Oliwia Godawska kl.5a

Dawid Waligóra kl.5a

- gimnazjum:

Anna Citak kl. IIIa

Kinga Gizicka kl. IIIb

Karolina Gizicka kl. IIIb

Zmagając się z konkursowymi zadaniami wykazali się olbrzymią wiedzą i sięgnęli po najwyższe laury:

Dawid Waligóra kl. 5a - finalista

Kinga Gizicka kl. IIIb - laureatka

Karolina Gizicka kl. IIIb - laureatka

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej informacji i galeria zdjęć