jesteś na: Strona glownaProjekty gimnazjalneJak sami możemy wyprodukować zdrową żywność?

Jak sami możemy wyprodukować zdrową żywność?

Jak sami możemy wyprodukować

zdrową żywność?

W dniu 8 czerwca 2016 roku odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego – „Jak sami możemy wyprodukować zdrową żywność ?”

Uczniowie klasy II gimnazjum w składzie : Łukasz Król, Krzysztof Jabrocki, Jakub Olechowski pod kierunkiem opiekuna projektu p. Krystyny Krężel przygotowali prezentacje, dzięki którym uczniowie klasy 4b mogli przekonać się i spróbować, iż wykonanie tzw. „zdrowej żywności” wcale nie jest takie trudne. Pokazali ,w jak prosty sposób można zostać „producentem” zdrowej żywności.

W celu realizacji projektu uczniowie spotykali się po zajęciach lekcyjnych. Indywidualnie i grupowo wykonywali przydzielone zadania.

Przygotowali prezentację multimedialną (filmy, zdjęcia) przedstawiającą wykonywanie zdrowych potraw (sałatka owocowa, jabłecznik, chleb, ser biały).

Podczas prezentacji projektu przedstawili prezentację multimedialną, zademonstrowali sposób produkcji masła domowym sposobem.

Na zakończenie uczniowie klasy 4b zostali poczęstowani jabłecznikiem, który został upieczony przez uczniów realizujących projekt.