jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Zwiastuny wiosny” – konkurs LOP

„Zwiastuny wiosny” – konkurs LOP

W dniu 14 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział

w  wycieczce na Wolę Krogulecką, która została zorganizowana przez

Ligę Ochrony Przyrody Zarząd Oddziału w Starym Sączu.

Wycieczka ta była nagrodą dla uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym i fotograficznym pt. „Zwiastuny wiosny”.

Uczestnikami wycieczki byli: Klaudia Olszowska klasa IIIa gimnazjum oraz uczniowie Szkoły Podstawowej: Piotr Olejarz klasa 2a, Jakub Waligóra klasa 3, Dawid Waligóra klasa 5a. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowała p. Krystyna Krężel – opiekun SK LOP.

Podczas wycieczki uczniowie wzięli udział w prelekcji w sali edukacyjnej, która dotyczyła flory i fauny Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Następnie przebywali w Edukacyjnym Ogrodzie Botanicznym z roślinami charakterystycznymi dla naturalnych siedlisk Popradzkiego Parku Krajobrazowego i Obszaru Natura 2000 Ostoja Popradzka. Kolejnym punktem wycieczki było przejście ścieżką przyrodniczo-historyczną „Szlakiem LEŚNYCH”.

Na zakończenie wyprawy wszyscy uczestnicy mogli wzmocnić swoje siły częstując się kiełbaskami z grilla.

Wszyscy wrócili z wycieczki trochę zmęczeni, ale zadowoleni oraz wzbogaceni o nowe informacje  o swojej najbliższej okolicy.