jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne30 września –WTM Day 2016

30 września –WTM Day 2016

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!  - to tegoroczne hasło jednodniowego Święta Tabliczki Mnożenia. Ma ono  zachęcić uczniów do przypomnienia sobie po wakacjach tej niezbędnej we wszelkich obliczeniach (nie tylko matematycznych!) zasady.

Nasza Szkoła zdobyła w tym roku licencję Lokalnego Organizatora WTM Day 2016 i 30 września przeprowadziła akcję wśród wszystkich uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum.  Na korytarzach szkolnych przygotowano stoiska egzaminatorów, do których zgłaszali się poszczególni uczniowie na egzamin. Każdy kto w wyznaczonym czasie  poprawnie odpowiedział na wylosowane pytanie uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki mnożenia. Uczniowie chętnie przystępowali do egzaminów wielokrotnie potwierdzając swoją znajomość tabliczki mnożenia. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie tego typu zabawą nauczyciele matematyki postanowili kontynuować tę formę nauki i raz w miesiącu ogłaszać Szkolny Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Wszyscy potwierdzają, że dobrze Tabliczkę Mnożenia znają”. Mamy nadzieję, że nauka tabliczki mnożenia stanie się przyjemnością, którą  uczniowie będą mogli wykorzystywać na co dzień.

Małgorzata Jarząb