jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolnePasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

W pierwszych dniach października – na początku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 0-1 i 0-2 wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Małgorzatą Śmierciak i Karoliną Obrzud odwiedziły Bibliotekę szkolną.

Na początku pani bibliotekarka Renata Jachimczak opowiedziała o bibliotece, grupie dzieci starszych pokazała biblioteczne ciekawostki: najstarszą, największą i najmniejszą książkę oraz pierwsze, archiwalne księgi, w których rejestrowano książki. Odpowiedziała na różnorodne pytania dzieci i objaśniła najmłodszym czytelnikom zasady korzystania z biblioteki. Potem każdy uczestnik spotkania został pasowany na czytelnika, otrzymał pamiątkowy dyplom i mógł wypożyczyć książki.

Kochani zerówkowicze! Odwiedzajcie bibliotekę jak najczęściej!

Renata Jachimczak