jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańPCK - rok szkolny 2016/2017Plan pracy PCK w roku szkolnym 2016/2017

Plan pracy PCK w roku szkolnym 2016/2017

PLAN PRACY

SZKOLNEGO KOŁA PCK

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

L.P

ZADANIA

TERMIN REALIZACJI

1.

v Zebranie organizacyjne

·        pozyskiwanie nowych członków koła;

·        zapoznanie uczniów z działalnością koła;

·        wybory zarządu koła;

·        opracowanie planu pracy na cały rok;

·        wybór sekcji dekoracyjno- informacyjnej;

·        ustalenie terminu i miejsca spotkań;

v Przygotowanie gazetki ściennej na temat działalności Szkolnego Koła PCK.

2.

v Wykonanie laurek i drobnych upominków  z okazji Dnia Nauczyciela

v Zorganizowanie dyskotek przy współpracy z Samorządem Uczniowskim w celu pozyskania środków na potrzeby kół dla klas I-III, IV-VI i I-III gimnazjum.

v „Bezpieczeństwo dzieci na drogach i na terenie szkoły”- pogadanka, wykonanie gazetki ściennej.

v Sprzątanie cmentarza, odwiedzenie grobów zmarłych mieszkańców Przysietnicy.

3.

v Dzień Honorowego Krwiodawstwa ( 22 – 26. 11. ) – pogadanka na temat oddawania krwi – jako „daru życia” przez osoby dorosłe, spotkanie z honorowym krwiodawcą, wykonanie gazetki.

v Pomoc w zorganizowaniu „Andrzejek” w klasach młodszych.

4.

v Zbiórka produktów spożywczych na paczki świąteczne- współpraca z Wolontariatem.

v Wykonanie ozdób i kartek świątecznych.

v Składanie życzeń świątecznych uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz mieszkańcom Przysietnicy.

v Wspólne kolędowanie.

5.

v Pogadanka i wykonanie gazetki na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych.

6.

v Spotkanie z kosmetyczką- jak dbać o higienę, cerę, włosy i paznokcie w okresie dojrzewania?

v Sprzedaż kart i serduszek walentynkowych - zasilanie funduszy koła.

v Rozpoczęcie prac nad ozdobami świątecznymi.

7.

v Wiosenne porządki (sprzątanie wokół szkoły).

v Sporządzamy zdrowe potrawy- wykonanie kolorowych kanapek przez uczniów.

v Światowy Dzień Inwalidy ( 30. 03. ) – wykonanie gazetki, przeprowadzenie pogadanki „Jak można pomóc Inwalidzie?”.

v Wykonanie kartek świątecznych. Składanie życzeń świątecznych.

v Zbiórka słodyczy na święta.

v Dzień wiosny dniem promocji zdrowia.

- degustacja zdrowej żywności

- konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia

8.

v ,,Światowy Dzień Zdrowia”  - wystawka pod hasłem: ,,Jedz smacznie i zdrowo”

v „Witaminowy Dzień” – znaczenie warzyw dla zdrowia człowieka; pogadanka, wykonanie gazetki ściennej. Wykonanie sałatek  wśród członków koła.

9.

v  „Światowy Dzień Czerwonego Krzyża”- 8 maja- wykonanie gazetki, pogadanka.

v Wykonanie gazetki pod hasłem: „ Aby twój uśmiech trwał całe życie”-  przeprowadzenie pogadanki, wykonanie gazetki, podkreślenie konieczności dbałości o zęby, higieny jamy ustnej i zapobiegania próchnicy zębów.

10.

v Podsumowanie efektów całorocznej zbiórki funduszy – przeliczanie zebranych pieniędzy

v Pogadanka na temat „Jak można bezpiecznie i aktywnie wypoczywać podczas wakacji?”, wykonanie gazetki pod hasłem: „Bezpieczne wakacje”

v Podsumowanie pracy SK PCK w roku szkolnym 2016/2017 – wręczenie dyplomów i nagród najbardziej zaangażowanym w prace członkom koła.

CZERWIEC

11.

v Wspieranie Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”

12.

v Prowadzenie kroniki SK PCK i umieszczanie informacji o działaniach koła na stronę internetową.

13.

v Organizowanie pomocy szczególnie potrzebującym, w związku z różnymi sytuacjami losowymi (współpraca z organizacjami szkolnymi)

14.

v Współpraca z organizacjami szkolnymi- Samorządem Uczniowskim i Wolontariatem.

Opiekun SK PCK:

Ewelina Musiał