jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneInscenizacja „Na straganie” Jana Brzechwy

Inscenizacja „Na straganie” Jana Brzechwy

Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy ... pewnie każdy zna wiersz Jana Brzechwy i wartości, jakie z niego płyną.

3 listopada 2016r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej przedstawili koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego inscenizację wiersza „Na straganie” .

Przygotowania do występu trwały kilka dni. Na zajęciach plastycznych uczniowie wymalowali sylwety warzyw, które później wyeksponowali na dekoracyjnym straganie. Rodzice przygotowali swoim pociechom barwne i pomysłowe stroje. Następnie mali aktorzy ćwiczyli bez wytchnienia swoje kwestie. Wcielili się w role fasolki, cebuli, brukselki, marchewki, buraczka…  W ten sposób zachęcali młodszych kolegów do jedzenia warzyw i owoców.

Nad całym przedsięwzięciem czuwała wychowawczyni p. Alina Citak. Uczniowie zmierzyli się z tremą, by móc poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Przedstawienie bardzo się podobało. Na koniec wszystkich zaproszono do pamiątkowego zdjęcia.