jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneVI Wieczornica Patriotyczna

VI Wieczornica Patriotyczna

Tradycją naszej szkoły stało się przygotowywanie w listopadzie – miesiącu w szczególny sposób wyzwalającym w  Polakach uczucia patriotyczne – Wieczornicy Patriotycznej. Tego roku, już po raz szósty  nauczycielki języka polskiego p. Wiesława Łatka, p. Barbara Owsianka, p. Katarzyna Dybowicz wraz z panią bibliotekarką Renatą Jachimczak przygotowały wieczornicę, podczas której odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Swoje interpretacje wierszy patriotycznych prezentowali uczniowie klas IV- VI oraz gimnazjaliści.

Wydarzenie jak co roku miało wyjątkowy klimat, który tworzył wieczorny nastrój i blask świec. Pomimo dużej tremy, recytatorzy zaprezentowali się doskonale. Zgromadzonych poruszyły dojrzałe i pełne wyrazu interpretacje – szczególnie w wykonaniu uczennic gimnazjum.

Prezentacje konkursowe oceniała Komisja w składzie:

1.   Anna Golonka – wicedyrektor Zespołu Szkół

2.   Wioletta Orłowska – z Biblioteki Publicznej w Przysietnicy

3.   Siostra Anna Śliwa

Miejsca w konkursie przyznane zostały w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Nagrody zwycięzcom wręczał dyrektor szkoły p. Aleksander Łukasik.

Imię i nazwisko ucznia

Patryk Maciak