jesteś na: Strona glownaOdblaskowa SzkołaSpotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

16 listopada uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać na temat bezpieczeństwa w  drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.  Policjant zwrócił uwagę na ważną rolę elementów odblaskowych.  Dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjant przypomniał jak należy zachować się w czasie spotkania z osobą nieznajomą oraz jak reagować na spotkania z psem i zwierzętami leśnymi. Zwrócił także uwagę, aby nie dotykać dziwnych, starych przedmiotów znalezionych na polach lub w lesie, ponieważ mogą to być niewypały z II wojny światowej. Na koniec pan policjant pokazał kajdanki, policyjną pałkę, pozwolił przymierzyć swoją czapkę, co wzbudziło wielki entuzjazm wśród uczestników spotkania.