jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKonkurs Czytelniczo-Plastyczny

Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

„W krainie wierszy Juliana Tuwima”

W tym roku szkolnym w szczególny sposób zwracamy uwagę na   rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Przysietnicy dnia 18 listopada 2016r. zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „W krainie wierszy Juliana Tuwima”. Konkurs przygotowany został przez nauczyciela bibliotekarza Renatę Jachimczak oraz zespół nauczycieli klas młodszych: Alinę Citak, Karolinę Obrzud, Danutę Rostocką, Cecylię Soboń, Barbarę Stelmach, Małgorzatę Śmierciak, Małgorzatę Tokarczyk. Na zaproszenie do udziału w Konkursie odpowiedziały wszystkie szkoły podstawowe z gminy Stary Sącz.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili zaproszeni Goście: Pani Ewa Zielińska – Przewodnicząca Rady Miejskiej Starego Sącza, Pani Maria Sosin – Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, Pan Marian Kuczaj – były burmistrz Starego Sącza, Pan Jan Tokarczyk – radny Rady Miejskiej Starego Sącza, Pani Wioletta Orłowska i Agnieszka Kwaśniowska z Biblioteki Publicznej w Przysietnicy, Pani Katarzyna Dziedzina z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Przysietnicy, Nauczyciele i Rodzice.

Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas I – III. Dzieci w wyznaczonym czasie samodzielnie ilustrowały wybrany wiersz Juliana Tuwima. Wszyscy uczniowie posługiwali się pastelami olejnymi na papierze w formacie A3.

Po rozpoczęciu konkursu przez prowadzącą p. Barbarę Stelmach i powitaniu gości przez dyrektora Zespołu Szkół p. Aleksandra Łukasika, zanim przystąpiono do pracy, wystąpili uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem p. Małgorzaty Tokarczyk z inscenizacjami wierszy J. Tuwima.

Wykonane przez dzieci prace oceniała niezależna Komisja Konkursowa w składzie:

1.   Anna Zając-Bieńkowska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu,

2.   Renata Setlik z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu,

3.   Ewelina Wiśniewska z Centrum Kultury i Sztuki  im. Ady Sari w Starym Sączu.

Bardzo trudno było Paniom Jurorkom wybrać laureatów Konkursu spośród tak wielu bajecznie kolorowych i pomysłowych prac. Na szczęście każde dziecko zostało nagrodzone – przyznano po dwa równorzędne miejsca od I do VI, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Wszystkie dzieci dostały po dwie nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatorów, dodatkowo przywiezione przez siebie nagrody przyznawała Pani Ewa Zielińska.

Lp.

24.

Zuzanna Motyka

wyróżnienie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, młodym artystom gratulujemy wykonania pięknych prac plastycznych i życzymy dalszych sukcesów!

Relacja fotograficzna:

konkurs