jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańWolontariat szkolny- działaniaSzkolny konkurs zbiórki plastikowych nakrętek

Szkolny konkurs zbiórki plastikowych nakrętek

Regulamin konkursu – W GROMADZIE SIŁA

Szkolny konkurs zbiórki plastikowych nakrętek w roku szkolnym 2016/2017

Cele:

·        Pomoc w zbieraniu środków na rehabilitację Pawła Trzeszczonia

·        Integracja klas, umiejętność współpracy

·        Rozwijanie  empatii

·        Ochrona środowiska naturalnego

·        Pozyskanie surowca wtórnego (recykling)

Zasady konkursu:

1.   W konkursie mogą wziąć udział klasy 1-3 Szkoły Podstawowej 4-6 Szkoły Podstawowej oraz 1-3 Gimnazjum

2.   Każda klasa zbiera zakrętki do oznakowanych przez siebie worków

3.   Worki na zakrętki będą składowane w piwnicy szkolnej

4.   Klasa wybiera dwóch uczniów – będących koordynatorami (nadzorującymi gromadzenie zakrętek w odpowiednich workach)

5.   Termin zbiórki: od 16 stycznia do 30 maja 2017 roku

6.   O wygranej decyduje waga zebranych nakrętek podzielona przez ilość uczniów danej klasy

7.   Zwycięży klasa, która zbierze najwięcej zakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia

8.   Przewidziane są nagrody dla dwóch klas: Nagrodę otrzymają – jedna klasa spośród 4-6 SP oraz jedna klasa spośród 1-3 Gim.

Wszelkie pytania

prosimy kierować do pedagoga szkolnego p. Zofii Magdaleny Cieślewicz

Zbiórka plastikowych nakrętek

na rzecz rehabilitacji Pawła Trzeszczonia

z Siedlec – gmina Korzenna

Było już po burzy i wydawało się, że żadne niebezpieczeństwo im nie grozi. Ale nagle potężnie grzmotnęło. Piorun walnął w drzewo, pod którym stali ojciec i syn. Ześlizgnął się po pniu i trafił w Pawła. Chłopiec bez czucia padł na ziemię, a jego koszula zaczęła się palić.

- Odrzuciło mnie na dwa metry, ale nic mi się nie stało - opowiada pan Stanisław. - Niestety, mój Pawełek nie miał tyle szczęścia. Ten piorun           z drzewa uderzył w mojego synka. Tak mu przeszedł bokiem po całym ciele - ojcu głos więźnie w gardle, gdy pokazuje ręką na cały prawy bok swego ciała.